GCR Ce Sertifika Hizmeti

GCR Ce Sertifika Hizmeti Ce Uygunluk Belgesi

GCR Ce Sertifika hizmeti için Bursa Belge Ce uygunluk sertifikalandırma hizmetlerinden faydalanmak için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. GCR üzerinden genel olarak tüm yönetmeliklerden alınabileceği gibi genel olarak Genel Ürün Güvenliği CE Belgelendirme daha yoğun olarak yapılmaktadır.  

Örnek Belge Görüntüsü : 

GCR Sertifikasyon

GCR Ce Sertifika

Ce İşareti Nedir ?

CE işareti Nedir ? Bir ürünün, amacına uygun kullanıldığında, insana, hayvana, çevreye ve aynı ortamdaki diğer ürünlere zarar vermeyeceğini ifade eden bir işarettir. CE İşaretinin(belgesinin) zorunlu olduğu 23 ürün grubu dahilinde ki tüm ürünlerin CE İşareti (belgesi) olmadan AB’ye ihracatı mümkün değildir. Türkiye’de ise son yasal değişikliklere göre ürünün CE işareti (belgesi) taşıması zorunlu hale gelmiştir. Bu zamanla tüm CE işareti (belgesi) zorunlu olan ürünlere getirilecektir.

Avrupa Topluluğu ve mevzuatı kabul eden diğer ülkeler için Avrupa Uygunluk (Conformité Européenné) anlamına gelir.

Avrupa Birliği Komisyonları tarafından yayımlanan direktifler kapsamında birçok ürünün sağlık, güvenlik, emniyet konularında.  Avrupa Birliği Direktif ve Standartlarına uygunluğunun sağlanması ve bu sayede ürünün serbest dolaşımının mümkün hale gelmesi amaçlanmıştır.

GCR Ce Sertifika

GCR Ce Sertifika

En Çok Ce Danışmanlık Hizmeti Alan Sektörler Hangileridir? – GCR Ce Sertifika Hizmeti

Makine Üreticileri : Makine Üreticileri ürettikleri makineler için Mutlaka Satışa sunabilmek ve piyasa arzı yapabilmek için Makinelerine Ce işareti vurmak zorundadırlar. Özellikle Bazı testleri yaptırıp , teknik Dosya hazırlamaları zorunludur. Bu konudaki İlgili yazılarımızı inceleyebilirsiniz. 

Yapı Malzemeleri Üreticileri : Beton , tuğla , çimanto kimyasal yapıştırıcı , agrega vb.. Yapı malzemeleri üreten firmalarda ilgili yönetmelik gereği ürünlerine Ce işareti vurma zorunluluğu var. Bu konu ile ilgili de ayrıntılı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Oyuncak üreticileri : Oyuncak sektöründe faaliyet gösteren firmalarımız ürünlerinin satışını yapabilmek için. Ce işaretini ürünlerin üzerine ya da ambalajlarına mutlaka yerleştirmek zorundadırlar. İlgili yazımızı detaylı olarak incelemek için lütfen tıklayınız.

Kişisel Koruyucu Donanım Üreticileri : Medikal Maske , Toz maskesi eldiven, önlük , baret gibi.. Kişisel Koruyucular yönetmeliğine tabi ürünleri üreten üreticilerin mutlaka ürünlerine ilgili yönetmelik gereği testlerinin yapılıp , ce yönetmeliğine uygun olduğunu gösteren ce işaretini ürünlerine uygun şekilde yerleştirmelidirler. İlgili yazılarımı ürün isimlerinde verilen linklere tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Medikal Cihazlar Üreticileri : Günüzümde Daha çok medikal maske olarak da tanınsa da tulum bone önlük gibi , medikal sınıfta yer alan ürünlerin ce belgesi alınması ve ürünlerin ce etiketi ile satışa sunulması gerekmektedir. Aynı şekilde Bez maske üreticileri de Ce belgesi ile Avrupaya ürünlerini satışa sunmaktadırlar.

Gaz Yakan Cihaz Üreticileri : Endüstriyel veya evlerde kullanılan doğalgaz. LPG li sistemlerle çalışan cihazlar için Ce Belgesi almak Zorunludur. İlgili Yönetmelik ve yazımızı tıklayarak incelemenizi öneririz.

Özellikle Yönetmelikle Belirtilmiş ürünlerde Nando kodu ile belgelendirilmiş firmalardan sertifika çıkartılması ürünleriniz başta Avrupa ülkeri olmak üzere Tüm Dünyada Dolaşımının Önünü açacaktır.

GCR Sertifikasyon firmasına ait akreditasyonu görmek için tıklayınız.. Detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 

862
Whatsapp
Bursa Belgelendrme
Bursa Belgelendrme
Merhaba!
Bursa Belgelendirme Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1
Call Now Button05525053780