Bursa ISO Belgelendirme

Öncelikle ISO nedir kısaca ondan bahsedelim. Uluslararası standartlar organizasyonu olarak adlandırılan dünya çapında standartları geliştirmek ve uluslararası ticaretin adil büyümesini teşvik etmek amacıyla 1947 yılında kurulan bir sivil toplum kuruluşudur.
İSO standartları genel olarak ürünlerin ve hizmetlerin tüketicilerini korumayı amaçlar.

Belirli standartlar doğrultusunda hazırlanan sistemlerin denetlenip uygun görüldüğünde verilen belgelere genel olarak İSO belgesi veya İSO kalite belgesi denilmektedir.ISO belgesi olarak ifade edilen belgeler ürünler için değil hizmetler için verilen sertifikalardır. Yasal anlamda belge değillerdir. Yasal olması için akreditasyon konusu ile ölçülmüş olmalıdır. Akredite ISO belgeleri tüm dünyada geçerli belgeler olarak kabul edilmektedir.

ISO belgeleri birçok standartlara ayrılmıştır. ISO 9001 kalite, ISO 22000 gıda, ISO 14001 çevre, ISO 27001 bilgi güvenliği, ISO 10002 müşteri yönetimi, ISO 45001 eğitim, OHSAS 18001 gibi belgeler mevcuttur ve bunlara genel olarak ISO kalite belgesi denilmektedir.En çok kullanılan kalite belgesi ISO 9001 kalite belgesidir.

ISO belgesini nereden kimden nasıl alırız derseniz Bursa İSO Belgelendirme olarak size her aşamasında destek vermekteyiz.
ISO belgesini IAF akreditasyonuna bağlı kuruluşlar veya bunların yetki verdiği belgelendirme firmaları vermektedir. Türkiye’de ise tek belgelendirme kuruluşu TSE akreditasyon kurumu da TÜRKAK’tır. TÜRKAK açılımı Türk Akreditasyon Kurumu olarak geçmektedir.
Sİzlerde İSO belgelendirme işlemi yapmak isterseniz Bursa Belgelendirme kurumu olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Bursa İSO Belgelendirme işlerinizi A’dan Z’ye tüm evrak ve işlem takiplerinizi yapmaktayız.
Sitemizin iletişim sayfasından bizi arayabilir ya da mesaj atabilirsiniz.

603
Whatsapp
Bursa Belgelendrme
Bursa Belgelendrme
Merhaba!
Bursa Belgelendirme Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1
Call Now Button05525053780