Bursa CE Belgesi

CE kelime anlamı ingilizce olarak “Conformity of Europe” Türkçe”Avrupa Birliği Uygunluğu” anlamına gelen kısaltmalardan oluşmaktadır.
CE belgesi ürünün kendisi için geçerli olan bir veya daha fazla AB yönergesinde belirtilen temel güvenlik gereksinimlerine uygun olduğunu gösteren belgedir.Avrupa birliğinde satılacak belirli ürünler için gerekli olan güvenlik işaretidir.
CE belgesi uygunluk işareti tüketiciye ürünün AB tarafından belirlenen tüm güvenlik, sağlık ve çevre gibi özellikleri karşıladığını ve kullanımında bir sorun teşkil etmiyeceğini gösteren bir kanıttır.
Ama şunu ayrıca belirtmek gerekir CE belgesinin alınmış olması ya da CE işaretinin olması o ürünün Avrupa’da üretildiği anlamını taşımamalıdır. BU sadece ürünün Avrupa Birliği tarafından belirlenen standartlara uygun olduğunu gösterir.
CE belgesi genel olarak Avrupa ekonomik alanı ülkeleri olarak adlandırılan ülkelerde geçerlidir.Avrupa Birliği üyesi bu ülkelerde yapılacak olan ticarette CE işareti zorunludur.
CE belgesi genellikle;
– Gezi tekneleri
– Ev aletleri
– Makinalar
– Oyuncaklar
– kişisel koruyucu ekipmanlar
– Asansörler
– Elektronik ürünler
– Beyaz eşyalar
– Tıbbi ürünler
ve benzeri insan sağlığı, güvenliği ve çevre ile ilgili üretilen tüm ürünlerde olması zorunludur. Bursa CE belgesi olarak bu vb. ürünlerin satışı ve imalatını yapıyorsanız her aşaması için size yardımcı olmaya hazırız.
CE belgesi ile ilgili standartları ISO, CENELEC, CEN, IEC gibi kurumlar belirlemektedir.Çoğu ürün ile ilgili standart bilgileri ISO ve IEC üzerinden çevrimiçi olarak öğrenilebilir. Eğer CE işareti için gerekli olan bilgiye ihtiyacınız varsa CEN ve CENELEC ulusal üyelerinden birini seçerek temin edebilirsiniz. Bu Türkiye için TSE’dir.
Birde bahsedilmesi gereken bir konu da CE belgesinin uygunluk beyanıdır. Ürünün tüm gereksinimleri karşıladığını gösteren taahhüt belgesine verilen isimdir. Üretici yetkilisinin onaylaması gereken yasal bir belgedir.Ancak gerçekten monte eden kişi veya şirket olmak zorunda değildir. Eğer bir ürünü markalaştırırsanız ya da değiştirirseniz üretici konumuna geçersiniz ve yeni ürün için uygunluk beyannamesi düzenlemeniz gerekir. Ya da Avrupa dışından üreticisi tarafından CE belgesi olmayan bir ürünü Avrupaya getirirseniz üretici konumuna geçersiniz.

Bizler Bursa Belgelendirme firması olarak Bursa CE belgesi ve Bursa CE işareti için A’dan Z’ye tüm işlemlerinizin takibini yapmaktayız. Bize ulaşın konu ile ilgili yardımcı olalım. Bursa CE belgesi için sitemizin iletişim sayfasından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

551
Whatsapp
Bursa Belgelendrme
Bursa Belgelendrme
Merhaba!
Bursa Belgelendirme Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1
Call Now Button05525053780