Bursa Kalite Belgesi

Öncelikle kalitenin tanımından başlayalım. Kalite; ürün ya da hizmetin ihtiyaçları karşılama kabiliyetine cevap verebilen özelliklerinin tamamına verilen bir isimdir. kısacası kullanıma uygunluk, verimlilik kalite ile eş değer tanımlardır.
Bir ürünün ya da hizmetin kalitesini belirleyen ölçüt ürünü ya da hizmeti alan müşterilerdir. Genel olarak kurumların kalite standartlarını belirleyen kurum ise ISO – uluslararası standardizasyon teşkilatıdır.

ISO 1947 yılında İsviçre’de kurulan teknik ve teknikdışı alanlarda standartların nasıl olması gerektiğini belirleyen bir kurumdur.
Kalite standartlarına uygun olarak üretim yapan ya da hizmet veren işletmeler ISO ya da ISO tarafından belirlenmiş organizasyonlardan ISO kalite belgesi alması gerekmektedir.

Kalite belgesi almak bir zorunluluk değildir. Fakat müşterilerinize ve işinize değer veren bir işletme iseniz firmanızı daha değerli ve güvenilir konuma taşımak tercih edilen işletme olmak istiyorsanız kalite belgesi almanız sizin her zaman yararınıza olacaktır. Bursa Kalite Belgesi olarak tüm konular ile ilgili her zaman yardımcı olabileceğimizi unutmayın.

Günümüzde kalite belgesi veren kuruluşlara baktığımızda farklı birçok kuruluş mevcuttur. Ancak en bilinen ve önemlisi ISO’dur. ISO kalite belgeleri arasında ISO 9001(en yaygın olanı), ISO 14001 , ISO 22000, ISO 27001, OHSAS 18001, ISO 45001, ISO 10002, ISO 13485, ISO 50001 gibi kalite belgeleri mevcuttur.
Kalite belgesi almanın faydalarını sıralamak gerekirse;
– En önemlisi marka imajını güçlendirir sizi tercih edilen noktaya taşır.
– Müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımanıza yardımcı olur.
– Kalite sorunları ile başa çıkmanız için size yol göstericidir.aynı zamanda aynı sorunların tekrarlanmasını önler
– Risk temelli düşünce tarzını benimsetir.
– Daha iyi planlama ve daha iyi bir iletişim altyapısı oluşturur.
– Pazarlama ve satış faaliyetlerini güçlendirir.
– İşletme ve iş süreçleri üzerindeki kontrolü artırır.
Bursa Kalite Belgesi ya da ISO belgesi için aşamaları incelemek gerekirse;
– Kuruluşun ihtiyacının belirlenmesi
– ISO standart sistem kurulumu
– ISO standart sistem uygulamaları
– ISO standart belgelendirme kuruluşuna başvuru
– ISO standart belgesi belgelendirme denetimi
gibi aşamaları dikkate alabilirsiniz.

Bursa Belgelendirme firması olarak ISO kalite belgesi için merak ettiklenizi bize danışabilirsiniz. Bursa Kalite belgesi almak isterseniz sitemizin iletişim sayfasından bizlere ulaşarak tüm işlemler ve süreçler ile ilgili size yardımcı olabiliriz.

383
Whatsapp
Bursa Belgelendrme
Bursa Belgelendrme
Merhaba!
Bursa Belgelendirme Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1
Call Now Button05525053780