Bursa Saber Belgesi

Saber nedir? Kısaca açıklamak gerekirse Suudi Arabistan’da ithalat işlemlerini kolaylaştırmak amaçlı kurulmuş online bir sertifikasyon sistemidir. Amaç tüm işlemleri tek bir yerde toplayarak gümrük işlemlerini daha hızlı sonuca ulaştırmaktır.
Saber sistemi içerisinde yayınlanan belgeler de Saber belgesi olarak isimlendirilir.

Saber sistemi 1 yıllıktır. Tek bir firma aynı marka ve gümrük kodu ile ürün göndereceği sürece kayıt olmasına gerek yoktur tekrar fakat farklı marka ya da kod ile işlem yapacaksa tekrar kayıt olması gerekmektedir. farklı bir firma olması durumunda da yine aynı şekilde yeni firma kaydı yapılması gerekmektedir.

Saber iki farklı sertifika sunmaktadır.
– Coc ( Certificate of Conformity) = Diğer adı ile uygunluk sertifikasıdır. Ürünün o ülkedeki standartlarına uygunluğunu gösteren sertifikalara verilen isimdir örnek verecek olursak Türkiye de geçen TSE gibi.
– Scoc ( Shipment Conformity Certificate) = Bu da bir geçiş belgesidir yani sevkiyat işleminde kullanılır. tek geçişlik bir belgedir, her yeni sevkiyatta yeni sCoc belgesi almanız gerekmektedir.

Bizler Bursa Belgelendirme olarak bizimle iletişime geçmeniz ve talep etmeniz halinde saber sistemine kayıt ve gerekli sertikalarınızı alma ile ilgili tüm işlemlerinizi en yakından takip ederek A’dan Z’ye hepsini gerçekleştirmekteyiz. Bursa Saber Belgesi almak için sitemizin iletişim sayfasından bizlere ulaşabilirsiniz. Bursa Saber Belgesi

291
Whatsapp
Bursa Belgelendrme
Bursa Belgelendrme
Merhaba!
Bursa Belgelendirme Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1
Call Now Button05525053780